מסז'ים מקצועיים למיניהם הם לא רק פינוק אמיתי שמגיע לכל אחד ואחד מאיתנו, הם גם טיפולים שמסייעים באופן ישיר לבריאות הגופנית והנפשית שלנו

עיסוי משפיע על כל מערכות הגוף ומחקרים רבים כבר הוכיחו שהעיסוי לא רק תורם להרגשה כללית טובה, הוא גם מפחית מתח, מוריד את קצב הלב, מפחית לחץ דם, מגביר את מחזור הדם בגוף, עוזר להוציא רעלים מהגוף ומגביר את ייצור האנדורפינים, שהם משככי הכאבים הטבעיים של הגוף.


סוגי עיסויים:

עיסוי שוודי  
זהו המסז' הנפוץ ביותר בהרבה מדינות בעולם. מוכר כמסז' שבדי או כמסז' טיפולי. בעיסוי שוודי המעסה משתמש/ת בתנועות ארוכות ורכות, תנועות לישה ותנועות מעגליות על גבי השכבות העליונות של השרירים, בעזרת שמן עיסוי. המסז' השוודי יכול להיות מאד עדין ומרגיע. אם מעולם לא התנסתם במסז' רצוי להתחיל עם מס' שוודי.
עיסוי הוליסטי  
למרות שרוב המסז'ים הוליסטיים בטבעם, עיסוי הוליסטי הוא ייחודי בכך שהוא משלב מגוון רחב של טכניקות עיסוי ומותאם לצרכיו של המטופל. סוג זה של מסז' מתייחס למטופל כשלם. כמו טיפולים הוליסטיים אחרים, המעסה לא מטפל רק בסימפטום אלא בגורם לו, אם חיצוני או פנימי. המטרה של מסז' הוליסטי היא להחזיר לגוף את האיזון הטבעי שלו.
עיסוי רקמות עמוק  
מסז' רקמות עמוק מתמקד בשכבות העמוקות של השרירים ורקמות החיבור. במהלך העיסוי המטפל משתמש בתנועות איטיות, לחץ עמוק ובטכניקות של שפשוף. עיסוי זה מעולה לאנשים הסובלים ממצב כרוני של שרירים תפוסים או כואבים, בעיות יציבה, החלמה מפציעה, צוואר תפוס, מתיחות בגב התחתון כתפיים כואבות,  וכד'. בניגוד לעיסויים אחרים המשמשים בעיקר להרפיה ורגיעה, מסז רקמות עמוק בדרך כלל מטפל בבעיה ספציפית.
מסז' ספורטאים  
עיסוי ספורטאים מיועד לעזור לספורטאים להכין את הגוף לביצועים אופטימאליים, להתאושש לאחר אירוע ספורטיבי גדול או לתפקד היטב במהלך האימונים. יחד עם זאת, לא צריך להיות ספורטאי כדי ליהנות ממסז' ספורטאים שכן הוא יעיל ביותר גם למקרים של פציעות, כאב כרוני או תנועה מוגבלת. למעשה, מסז' ספורט הוא סוג של מסז' שוודי שמתמקד בהמרצת זרימת הדם ונוזל הלימפה. חלק מתנועות העיסוי נעזרות בטיפול בנקודות ספציפיות על מנת לשחרור קישוריות, להפריד הדבקויות בשריר או בגיד ולהגדיל את טווח התנועה והגמישות.
אבנים חמות  
מסז' אבנים חמות הוא וריאציה של מסז' קלאסי (שוודי) בתוספת אבנים שטוחות, חלקות ומחוממות  המונחות במקומות מפתח על הגוף: הגב, כפות הידיים, בין אצבעות הרגליים וכד'. המעסה משתמש באבנים גם על מנת לעסות חלקים מסוימים בגוף.  שימוש באבנים חמות  למטרות ריפוי החל לפני אלפי שנים והיום הפך לשיטה מקובלת בכל ספא המציע טיפולים מפנקים. האבנים הן סוג של בזלת, עשירה בברזל העוזר לשמור על החום במשך זמן ממושך יחסית.
טווינה  
עיסוי טווינה (או טווינא) הוא אחד מחמשת היסודות של הרפואה הסינית הנמצא בשימוש בסין מזה אלפי שנים, והיום גם בכל העולם. מסז' טווינא מתבסס על תיאוריית זרימת הצ'י דרך המרידיאנים בגוף. בעזרת טכניקות של מניפולציה פיזית הטווינא שואף ליצירת זרימה הרמונית של צ'י, שלחילופין מאפשר לגוף לרפא את עצמו. מטפל בשיטת טווינה  משתמש בטכניקות ידיים של עיסוי הרקמות הרכות (שרירים וגידים), טכניקות של לחץ (Acupressure) על מנת להשפיע ישירות על זרימת הצ'י, וטכניקות של מניפולציה או תפעול על מנת ליישר מחדש את היחס בין השרירים לשלד.
רפלקסולוגיה  
בטיפול רפלקסולוגיה המעסה עובד בעיקר על רגלי המטופל. התיאוריה מאחורי שיטת טיפול זו היא שישנן "נקודות רפלקס" ברגליים, ידיים ובאזניים המיוחסות לאיברים ובלוטות ספציפיים בגוף. השיטה מבוססת על ההנחה שגירוי נקודות אלו משפר את הבריאות באיברים ספציפיים דרך ערוצי האנרגיה של הגוף. עיסוי רפלקסולוגיה הוא טיפול מרגיע מאד עם תועלות שניתן להרגיש בכל הגוף. זהו עיסוי המתאים לאנשים שלא רוצים להתפשט על מנת לקבל מסז', וגם מתאים לאנשים שאין להם הרבה זמן ואינם רוצים את השמן של המסז' על הגוף או השיער.
עיסוי איורווידה  
האיורווידה היא תורה רפואית שמקורה בהודו המאמינה שניתן להשיג בריאות על ידי בניית מטבוליזם בריא ומערכת עיקול יעילה. רפואת האיורווידה מתמקדת בהתעמלות, יוגה, מדיטציה ומסז'. מסז' האיורווידה מיועד לעזור לגוף להשיג חומר מזין מתוך הגוף עצמו ולהפטר מרעלים. ישנם מצבים הקשורים לשרירים, גידים ולמערכת העצבים שיכולים להבריא לחלוטין בעזרת עיסוי איורווידה טוב. כמו כן, עיסוי זה מצויין לטיפול בכאבים, בדלקת פרקים, לחץ דם נמוך או גבוה, נדודי שינה, סיאטיקה, ועוד. בעיסוי איורווידה המעסה מתמקד בעיקר בנקודות לחץ לפי התורה הרפואית ההודית.