דיאטת הורמון הריון, או בשמה הנפוץ יותר, דיאטת ה- HCG, זכתה בחודשים האחרונים לחשיפה חסרת תקדים בכל אמצעי התקשורת ולהתייחסויות שונות לגבי אמינותה וקצירת הצלחותיה בשטח. האומנם באמת מדובר בדיאטה שנועדה לעזור לכולנו להשיל את הקילוגרמים העודפים במהירות הבזק ולעולם לא להרגיש רעבים? האם דיאטת הורמון הריון אכן מומלצת ואינה פוגעת בבריאותינו? התשובה היא חד משמעית – בכל הנוגע להורדה במשקל ואורח חיים בריא, אין שום קיצורי דרך ולכן דיאטת ה- HCG אינה מומלצת ואינה בריאה.

דיאטת הורמון הריון – הלהיט החדש?

היה זה ד"ר סימונס אשר הבחין לראשונה בתופעת הפחתת הכמיהה למזון והצרת ההיקפים המהירה אצל מטופלים אשר קיבלו את הורמון ה- HCG בהזרקה לווריד, תופעה אשר הוכרזה באותה התקופה כתגלית חשובה ביותר, "תרופת פלא" להורדה במשקל. לאורך שנות המחקר בנושא זה הסתבר כי לא מדובר בתרופת פלא כלל ועיקר וכי תופעות הלוואי החמורות והמסוכנות של זריקות ההורמון אינן מצדיקות את השימוש בהן. מנהל התרופות האמריקאי, אשר על פיו פועלים כל רשויות הבריאות בארץ ובעולם כולו, אוסר את השימוש בהורמון ה- HCG ולכן ה- "להיט החדש" אשר מעורר הדים כיום בכל רחבי העולם, דיאטת הורמון ההריון, אינה מכילה כלל את הורמון ה- HCG ואם כן הרי שמדובר במוצר שאינו חוקי, מסוכן למדי, ואשר אינו נועד לשמש תחליף לאורח חיים בריא, תזונה נכונה או קיצור דרך כלשהו בדרך אל המשקל הרצוי.

עם עובדות קשה מאוד להתווכח?

התכשירים השונים אשר מבוססים על הורמון ההריון, HCG, אינם מכילים כלל את ההורמון אלא הינם תכשירים הומיאופתיים אשר מכילים חומרים טבעיים אשר כביכול מחקים את פעילותו של הורמון זה! כלומר, דיאטת הורמון ההריון אינה מכילה הורמון וגם אם כן, הרי שבוודאי חומר כימי זה המורכב מחומצות אמינו היה מתפרק במערכת העיכול ולא תורם דבר חוץ מתופעות לוואי (השפעת ההורמון ניכרת רק בהזרקה). נשאלת השאלה, האם כל אותם אנשים אשר מדווחים על ירידה במשקל תוך שימוש בתכשירים הללו אינם דוברי אמת? העובדה היא, שדיאטת הורמון ההריון מלווה בהנחיות המגדירות את כמויות המזון שיש לצרוך על מנת שהיא כביכול תעבוד. ניתוח מעמיק של כמות האנרגיה בדיאטת סימונס גילה כי מדובר בכ- 500 קלוריות יומיות בלבד (!!!) ולא פלא כי מי שנצמד להנחיות משיל מעצמו משקל עודף, תוך שכנוע עצמי שהוא לא מרגיש רעב או כמיהה למזון.

היש רע בצריכת 500 קלוריות ליום?

צריכת כמות אנרגיה כה מועטה ליום (שוות ערך לשני תפוחים ושתי פרוסות לחם עם גבינה) מוגדרת בגדר הרעבה עצמית, דבר אשר פוגע בכל מערכות הגוף בטווח הזמן הקצר והארוך. תוך זמן לא רב מהתחלת הדיאטה הקיצונית הזו תחושות העייפות והתשישות לא מאחרות לבוא ובהמשך ניכרת פגיעה במערכת החיסון (נטייה למחלות), פגיעה בשיער ובשיניים, חוסר איזון הורמונאלי, פגיעה בעצמות ופיתוח חסרים תזונתיים מסוכנים. כמה זמן ניתן לשלוט בגופינו המורעב? לא לאורך זמן והתוצאה הסופית היא אובדן הרסן לחלוטין וצריכת מזון מוגזמת. התוצאה הסופית היא חזרה למשקל הקודם במהירות ואף מעבר לכך.

את גופינו לא ניתן "לבלף" ולכן יש לנקוט דיאטה הדרגתית, מאוזנת ומושכלת, כזאת אשר תביא לתוצאות המיוחלות לאורך זמן, מבלי לגרום לחסרים תזונתיים ומבלי ליפול קורבן לנותני הבטחות עם תרופות פלא שאין בהן דבר. לכן, העדיפו לנקוט בדיאטה נכונה ומאוזנת. חברת הרבלייף הידועה מציעה לכם מגוון רחב של מוצרים שהינם מבוססי מדע ומאושרים ע"י מנהל התרופות האמריקאי. מבין המוצרים האיכותיים של החברה תוכלו למצוא מוצרים לבקרת משקל, מולטי ויטמינים, מוצרים לבקרת תיאבון, חטיפי אנרגיה ועוד.  אנשי הצוות המקצועיים של הרבלייף ישמחו לייעץ ולענות לכם על כל שאלה בדרך אל המשקל המיועד.